adanalı01
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

adanalı01

-_-Cem ÇİFTÇİ-_- İLETİŞİM:cem_leavemealone@hotmail.com

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapLÜTFEN YORUM YAZALIM..BİLİYORUZ Kİ  FORUMLAR YORUMLARDAN OLUŞUR.

-GALATASARAY-

2 posters
YazarMesaj
Cem ÇİFTÇİ
PATRON
PATRON
Cem ÇİFTÇİ

-GALATASARAY- Empty
MesajKonu: -GALATASARAY-   -GALATASARAY- Icon_minitimePtsi Tem. 21, 2008 11:53 pm

Çok zor bir yıl olacak"
Galatasaray´ın Brezilyalı yıldızı Casio Lincoln, "Hiç kimse biz geçen yıl şampiyon olduk diye bu sene kolayca şampiyon olacağımızı düşünmesin" dedi.
21.7.2008

Sarı-kırmızılı takımın Almanya kampında GS TV’ye açıklama yapan Lincoln, geçen sezon hep maç içinde sakatlandığını belirterek, "Bana karşı gerçekten çok sert fauller yapıldı. Maçlar dahilindeki sakatlanmaların dışında ciddi sorunlar yaşamadım. Bu sakatlıklar nedeniyle geçtiğimiz sezon için ’Evet benim istediğim gibi geçti’ diyemem" dedi.

Geçen sezon takımda bir çok arkadaşının kendisi gibi ağır sakatlıklar yaşadığını vurgulayan Brezilyalı yıldız, şöyle devam etti: "Basının bu noktada Galatasaray’ın aleyhine bir tutum izlediğini gözlemledik, ancak buna karşılık biz çok çalıştık. Takımı oluşturan herkes gerçekten kazanmak istedi ve biz çok çalışarak şampiyon olduk. Şampiyonluğu takım olarak hak ettik. Geçen sezon çok zor zamanlar geçirdik. 1-0 zorlukla kazandığımız birçok maç oldu ama bu maçlarda aldığımız puanlar bizi şampiyonluğa götürdü. Geçen sezon Gençlerbirliği maçı bende gerçekten çok fazla yer etmiş bir maçtır. Hatta o maçtaki formalardan birini yıkamadım ve evde aynı çamurla saklıyorum. Çerçeve yaptırdım ve duvarımda duruyor. Şampiyonluk yolunda unutulmaz bir maçtı."

Lincoln, Brezilya’da yaşadığı bölgesel şampiyonluklardan sonra Schalke’de iki kez kupa kaldırma şansına eriştiğini hatırlatarak, "Fakat hiç ulusal bir ligin şampiyonu olmamıştım. Benim için gerçekten çok değişik bir heyecandı. O gece kaldırdığım kupanın, benim kaldırdığım ilk ulusal lig şampiyonluğu olması açısından çok büyük önemi vardı" diye konuştu.

"AİLEMİN YANINDA KENDİMİ ŞARJ ETTİM"
Brezilya’dan geç döndüğü için yeni sezon hazırlıklarına geç başlayan Lincoln, ailesinin yanında şarj olduğunu ve yeni sezona hazırlanmaya çalıştığını söyledi. Kendisi için ailesinin çok önemli olduğunu kaydeden Brezilyalı futbolcu, "Öyle zannediyorum ki, bunu da herkes biliyor. Ben yaklaşık 7-8 senedir evimden uzakta, Avrupa da top oynuyorum ve ailemi ancak sezon sonlarında görüyorum. Ailemi gördüğüm kısa dönem için kendimi şarj etme dönemi diyebilirim. Yine bu sene kendimi ailemin yanında bir süre şarj edebildikten sonra döndüm ve şimdi önümüzdeki sezona hazırlanmaya gayret ediyoruz" şeklinde konuştu.

"BU SEZON ÇOK ZOR OLACAK"Lincoln, kampta iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade ederek, "Hiç kimse biz geçen yıl şampiyon olduk diye bu sene kolayca şampiyon olacağımızı düşünmesin" dedi. "Şampiyon olmuş bir takımın başında her zaman daha büyük dertler ve daha büyük sorunlar vardır" diyen Brezilyalı futbolcu, "Biz bu nedenle daha fazla çalışmalıyız ki, bu şampiyonluk unvanımızı elimizde tutmayı becerebilelim. Bu yıl bizim için çok zor olacak. Ona hazırlanmak şu anda için çok olumlu bir dönemden geçiyoruz" şeklinde konuştu. Geçen sezonki sıkıntıları yaşamadan, kendisini yeni sezona iyi bir şekilde hazırlamak istediğini ifade eden Lincoln, fiziki olarak ufak tefek sorunları bulunduğunu, fakat bunların oynamasını engelleyecek sorunlar olmadığını söyledi. Brezilyalı futbolcu, şampiyonluk hedefleyen takımların iyi oyunculardan kurulu geniş bir kadroya sahip olması ve takımın birlikte oynamaya alışması için çok fazla maç yapması gerektiğini kaydetti. Brezilyalı futbolcu, iyi oyuncular için yaşın önemli olmadığını da belirtti. Çalışma dönemlerinde evden antrenmana, antrenmandan eve gittiğini anlatan Lincoln, "Fakat arada sırada bir veya iki gün serbest vaktimiz olduğunda İstanbul’da biraz dolaştığım, arkadaşları görmeye gittiğim oldu. Özellikle son dönemde benim dışarı çıktığım hakkında biraz fazla spekülasyon yapıldı. Oysa biliyorsunuz, ben gerçekten evcimen bir adamım ve vaktimin çoğunu evde geçirmeyi tercih ederim" dedi.

"ÜMİT EDERİM İYİ BİR ŞAMPİYONLAR LİGİ GEÇİRİRİZ"
Lincoln, bu sezon geçen sezonla karşılaştırıldığında çok daha iyi bir takım olduklarını belirterek, "Çünkü aynı takım bir yıl boyunca birbirleriyle oynadı, birbirlerini tanıdı. Ümit ederim, ligimizin yanında iyi bir Şampiyonlar Ligi geçiririz" diye konuştu. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçının bu yıl oynayacakları en zorlu maçlardan biri olacağını vurgulayan Brezilyalı futbolcu, "Ama o takım ya da bu takım olsun diye düşünmemeliyiz. Bugün karşımıza bir CSKA, bir Fenerbahçe, bir Gençlerbirliği çıktığı zaman bizim bunların her birini ayrı ayrı ve aynı değerlendirebilmemiz gerekir. Dolayısıyla futbolda bu takım çıksa da onla oynasam, şu takım daha iyiydi gibi hesapları yapmamak gerekir" şeklinde konuştu.

Lincoln, yeni transfer Kewell’in gelişiyle daha da güçlendiklerini, ancak yeni transferlerin zamana ihtiyaçları olduğunu, bu sezon hücumda olduğu gibi savunmada da çok güçlü olduklarını anlattı.

"TARAFTARIN KALBİMDEKİ YERİ EBEDİYETE KADAR SÜRECEK"
Galatasaray’a mümkün olduğunca faydalı olmak için çalıştığını ifade eden Lincoln, şunları kaydetti: "Oynarken her zaman Galatasaray taraftarı için, onların gözlerine güzel gelecek bir futbol sergilemek için, onların gurur duyacakları sonuçlara ulaşmak için oynuyorum. İlk geldiğim günden beri benim hem aklımda, hem de gönlümde Galatasaray taraftarının çok özel bir yeri, çok güzel bir görüntüsü oldu. Hep bunun hakkını vermek için oynuyorum. Bir çok takımda oynadım. Oynadığım takımlarda seyircinin bana hoş bir ilgisi ve sıcak bir yaklaşımı oldu. Fakat Galatasaray seyircisinin bana gösterdiği yaklaşımı sözcüklerle anlatmak gerçekten mümkün değil. Kontratlı bir oyuncu olarak benim Galatasaray’da ebediyete kadar kalacağımı düşünmek mümkün değil. Ben bir gün gideceğim veya Galatasaray benimle olan kontratını ister istemez bitirecek. Fakat Galatasaray taraftarının benim kalbimdeki, benim gönlümdeki yeri ebediyete kadar sürecek. Taraftarımız bu sezon da bizi desteklemeye devam etsinler. Biz de onların yardımıyla yine şampiyonluğa ulaşmak için, kendilerine layık olmak için elimizden geleni yapalım."
bounce

-GALATASARAY- Kewelllincolnardaai3

En son Cem ÇİFTÇİ tarafından Perş. Ağus. 07, 2008 4:02 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
http://dusk01.phpbb9.com
Cem ÇİFTÇİ
PATRON
PATRON
Cem ÇİFTÇİ

-GALATASARAY- Empty
MesajKonu: Geri: -GALATASARAY-   -GALATASARAY- Icon_minitimePtsi Tem. 21, 2008 11:53 pm

alıntıdır.....
Cem ÇİFTÇİ
PATRON
PATRON
Cem ÇİFTÇİ

-GALATASARAY- Empty
MesajKonu: gs   -GALATASARAY- Icon_minitimeSalı Tem. 22, 2008 12:02 am

BENDE GS LİYİM Very Happy bounce GS BAŞARILAR bounce
dj_ademcan
moderatör
moderatör
dj_ademcan

-GALATASARAY- Empty
MesajKonu: Geri: -GALATASARAY-   -GALATASARAY- Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 5:01 pm

Bu sene LincoLn'é aLLah'tan şifa İstioRum. umaRım geçen yıL gibi 2-3 maç oynayıp sakatLanmaz.
Cem ÇİFTÇİ
PATRON
PATRON
Cem ÇİFTÇİ

-GALATASARAY- Empty
MesajKonu: Geri: -GALATASARAY-   -GALATASARAY- Icon_minitimePerş. Tem. 24, 2008 5:02 pm

bencede

-GALATASARAY-
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-